13 szeptember, 2012
Fotómúzeumunk | Kulturális Örökség Napjai • 2012. szeptember 15-16.
Fotómúzeumunk, fotómúzeum, fotóarchívum | Fotókiállítások, fotóművészet, művészfotók
Fotómúzeumunk | Kulturális Örökség Napjai. Az Európa Tanács és az Európai Unió védnöksége alatt Európa minden országában megrendezik az épített örökség ünnepét szeptember hónapban. Az ország minden tájáról beneveznek intézmények, kastélyok, népi műemlékek, várak, templomok stb. és mindenütt vezetéssel, programokkal várják a látogatókat. Ehhez a rendezvénysorozathoz szeretne csatlakozni fotóstúdiónk [bár nem vagyunk „épített örökség”], néhány muzeális fénykép közreadásával archívumunkból.
Használják ki hétvégén ezt a páratlan lehetőséget, amikor sok műkincset, kulturális értéket, a szürke hétköznapokban tőlünk elzárt szépségeit nézhetik meg ingyenesen. De az egész napos séták után érdemes lesz rendszeresen visszalátogatniuk fotóstúdiónk oldalára, mert a hétvége alatt folyamatosan töltünk fel majd fényképeinket.
Fotómúzeumunk | Kulturális Örökség Napjai. Hétvégenként Budapest több pontja zsúfolásig megtelik bolhapiacokkal, a különleges tárgyak kedvelőivel. Persze most gondolom, mindenkinek a különleges régiségek lebegnek lelki szemei előtt, a valóság azonban kiábrándítóan más. Mint mindenki más azzal a reménnyel járok ki ezekre a bolhapiacokra, hogy a mások által kacatnak nevezett holmik között találjak tetszetős, értékes, ötletadó tárgyakat. Néha találhatunk összegyűrődött negatívokat, egy megsárgult fotót, vagy bármilyen olyan egyéb tárgyat, legalább olyan élvezetet nyújt bárkinek, mint nekem az előbb felsorolt tárgyak. Sajnos az előkerült fényképekről semmilyen információt – kik fényképezték, és mikor – nem sikerül megtudnunk, csak azokat a történeteket, melyeket nekünk sikerül kiolvasnunk a fotókból.
Fotómúzeumunk | Egy budapesti séta emlékei: [1] [2]
Fotómúzeumunk | Egy családi hétvége fényképei: [1] [2]
Fotómúzeumunk | Kulturális Örökség Napjai. A játék és a gyűjtés szenvedélye sokunk egész életét végigkíséri. Akik nem hódolnak ennek a szenvedélynek, azok kevésbé látják annak szépségét és így nem érzik át a bolhapiacok igazi varázsát. Bolhapiaci bolyongásaim során, sok minden megragadta a fantáziámat és néhány dolgot el is kezdtem gyűjteni. Van ami máig, már szinte elfeledve búj meg egy-egy dobozban, és vannak a fotónegatívok amik idővel, egy igazi gyűjteménnyé nőtték ki magukat.
Fotómúzeumunk | Kulturális Örökség Napjai : [1] [2] [3] [4] [5] [7] [8] [9] [10] [11]
Everling Csaba | fotográfus
+36 30/952 69 47
7 comments-
-
-
-
-
-
-
Blendemanus
Régi fotók | Fotográfiák | Fotóművészet
Nagy örömmel vállaltuk fel azt a feladatot, hogy a fotózás hőskora óta elkészített “kallódó” képeket megmentsük az enyészettől, és azokat közkinccsé tegyük.
Hisszük, hogy a megörökített pillanatokat meg kell becsülni. Napjaink legújabb technikáival újjá varázsolni a felvételeket, és segítségükkel már kezdődhet is az időutazás!
Nem hagyjuk veszni fotógyűjteményét! Galériánk vásárol egészen az üveg diáktól, a leica diákig minden témakörben fotókat, melyeket a ’80-as évek közepéig készítettek. Legyenek azok családi események, utazások, tájfotók vagy akár portrék.
2012. szeptember 13. csütörtök at 20:36
Blendemanus
Korok, Képek, Kamerák | Fotográfiatörténeti gyűjteményünk
Reméljük, mostani kiállításunkkal felkeltettük érdeklődésüket, szívesen fogadunk minden véleményt, építő szándékú hozzászólást.
Kérjük, ossza meg velünk személyes tapasztalatait, észrevételeit.
2012. szeptember 13. csütörtök at 20:36
Bodai Imre
Nagyon szeretem a régi fotókat, remélem minél többet feltöltenek a netre, mert idő hiányában kiállításra nem jutok el. Gondolom más sem:((
2012. szeptember 14. péntek at 07:22
Blendemanus
Fényképek digitalizálása | Szkennelés
Fotóstúdiónk így a XXI. században egy kicsit múlt-idézve felajánlja, hogy beszkenneli archív anyagait. Rendelkezünk bármilyen méretű (leica, roll, sheet film), bármilyen nyersanyag (papírkép, negatív, dia), digitalizálásara alkalmas nyomdai szkennerrel.
A jól sikerült kiadványok ismérvei közé tartozik a képanyag. A fényképeket, ha nem digitális kamerával készülnek a felvételek, először digitalizálni kell. A képek magas színvonalon végzet digitalizálását, ezt a nyomdai előkészítésben alapvető, kiegészítő szolgáltatást a CCG Fotóstúdió már a kezdetek óta biztosítja.
A legfejlettebb berendezésekkel végzett szkennelés akkor válik igazán jelentőssé, ha a megrendelő igényes képeket szeretne viszontlátni kiadványában. Ennek az elvárásnak az egyszerű asztali szkennerek és a hozzájuk kapható szoftverek technikai adottságai már nem minden esetben felelnek meg. Itt számos olyan paramétert kell figyelembe venni, amelyeket professzionális felhasználásra tervezett berendezésekkel lehet megfelelő módon beállítani és rögzíteni. Ebben nyújtanak segítséget teljeskörű nyomdai szkennereink a tapasztaltunk, amikkel számos igényes munkát tudhatnak maguk mögött.
További információért keressen bennünket bizalommal a kapcsolat menüpontban feltüntetett telefonszámon, vagy drótpostán.
2012. szeptember 27. csütörtök at 15:59
Blendemanus
Régi fotók | Fotográfiák | Fotóművészet
Izgalmas és sok meglepetést tartogató feladat a fotográfia egyre terjedelmesebb és szerteágazóbb életrajzának szövetében nyomon követni azokat a szálakat, melyek azt mutatják, hogyan hatolt be az új médium az emberek tudatába, életébe, hogyan vett részt az emberi kapcsolatok alakulásában, befolyásolta a világról alkotott képet, formálta identitástudatukat, kötődéseiket vagy éppen morális meggyőződésüket.
Nagy örömmel vállaltuk fel azt a feladatot, hogy a fotózás hőskora óta elkészített “kallódó” képeket megmentsük az enyészettől, és azokat közkinccsé tegyük. Hisszük, hogy a megörökített pillanatokat meg kell becsülni. Napjaink legújabb technikáival újjá varázsolni a felvételeket, és segítségükkel már kezdődhet is az időutazás!
Nem hagyjunk veszni fotógyűjteményét! Galériánk vásárol egészen az üveg diáktól, a leica diákig minden témakörben fotókat, melyeket a ’80-as évek közepéig készítettek. Legyenek azok családi események, utazások, tájfotók vagy akár portrék.
Nagy örömmel vállaltuk fel azt a feladatot, hogy a fotózás hőskora óta elkészített “kallódó” képeket megmentsük az enyészettől, és azokat közkinccsé tegyük.
2012. szeptember 27. csütörtök at 16:13
Blendemanus
Fotómúzeum | Segítsen többet megtudni a képről!
Régi fotóink között számos olyan található, amelynek szereplői, s a felvétel készítésének körülményei ma már ismeretlenek. Cégünk történészekkel együtt kutatja e fotográfiák hátterét, s most a széles közvélemény segítségét is kérjük e munkához.
Az alábbi képeken olyan szereplők is láthatók, akiknek kiléte számunkra ismeretlen. Kérjük, segítsen azonosítani a fotókon látható személyeket, eseményeket, helyszíneket, esetleg a kép készítésének körülményeit.
2013. december 11. szerda at 23:13
Blendemanus
Fotóművészet | Fotográfiák
Az ezredforduló óta a fotográfia elmélete és gyakorlata is jelentősen megváltozott. Szinte minden képzőművészeti ág használ fotót, s éppen ezért különösen érzékenyek azok a határok, amik a fotóművészt a fotót használó művésztől elválasztják. Milyen hatása van a tömegesen használt digitális technológiának a kortárs fotóművészetre, s egyáltalán kit is nevezhetünk fotóművésznek?
A kiállításunk célja, hogy bemutassa, miként változott meg a fotográfia az ezredforduló óta; mi történt a fotóművészetben, s az egyetemes folyamatok miként hatottak itthon. Sikerült-e megőrizni a fotó régi rangját és tekintélyét, s beszélhetünk-e még a régi értelemben vett fotóművészetről?
2014. április 18. péntek at 19:46