Virág fotók • Magnólia | Újragondolt sziromvarázs
Virág fotók, magnólia | Fotóművészet, művész fotók
Virág fotók • Magnólia | Újragondolt sziromvarázs. A magnólia a tavasz egyik legszebb virágzó fa. Különleges liliom formájú virágai már messziről virítanak kertünkben. Ismerjük meg ezt a különleges növényt. Virág fotók a kertből albumba | Stúdiófotózás, fotóstúdió.
Tegyünk minél több helyre fényképet! Ki ne járt volna már olyan helyen, ahol belépve, a tekintetét egyből bűvkörébe vonta egy kép? Egy fénykép, vagy akár egy plakát, egy poszter, illetve egy különleges nyomat, esetleg csak színkavalkád a falon, ami már majdnem képnek mondható. Ha a felsoroltak illenek Önre, vagy szüksége van egy…érzésre, egy image-ra, design-ra, amit Galériánk képei adhatnak, keressen meg!
Virág fotók • Magnólia | Újragondolt sziromvarázs. Sok magnólia fa található Kelet Ázsiában és észak Amerikában is, ahol szintén az árnyékos és párás erdők mélyén élnek ezek a színpompás növények. A magnólia a tavasz egyik legszebb virágzó fa. Különleges liliom formájú virágai már messziről virítanak kertünkben.
Virág fotók • Magnólia | Újragondolt sziromvarázs: [1] [2] [3]
Everling Csaba | fotográfus
+36 30/952 69 47
Muzeális fotó | Múzeumok Éjszakája 2012
Muzeális fotó, fotóművészet, fotó múzeum, fotóarchívum | Fotóstanfolyam, fotósiskola
Muzeális fotó | Múzeumok Éjszakája nevezetű kulturális programot – az 1999-ben indult francia példa nyomán – 2003 óta rendezi meg évenként az Oktatási és Kulturális Minisztérium, amolyan könnyed, nyáresti kirándulásként. Ehhez a rendezvénysorozathoz szeretne csatlakozni stúdiónk fotómúzeuma, néhány muzeális fénykép közreadásával archívumunkból.
Használják ki hétvégén ezt a páratlan lehetőséget, amikor sok műkincset, kulturális értéket, a szürke hétköznapokban tőlünk elzárt szépségeit nézhetik meg ingyenesen. De az egész estés séta szüneteiben érdemes lesz rendszeresen visszalátogatniuk fotóstúdiónk oldalára, mert egész éjszaka folyamatosan töltünk fel majd fényképeinket.
A Múzeumok Éjszakáján fotóstúdiónk archívuma a századelő fényképeivel, egy estére elkalauzolja látogatóit cserkésztáborokba, család látogatásokra, vidéki kirándulásokra és számtalan egyéb érdekes helyre a régmúlt elfeledett pillanataiba.
Elsőnek archívumunk egyik kedvenc gyűjteményéből választottunk ki néhány fényképet. Ködbe vesznek a volt úttörőtáborok és megint... , így most egy régmúlt cserkésztábor mindennapjaiba pillantsunk be.
Muzeális fotó | Múzeumok Éjszakája: [1] [2] [3]
Így a nyári napforduló időpontja, ezzel együtt az év legrövidebb éjszakája környékén a következő témánk egy kis télidézés. A régmúlt telei és a lábszánkózás. Magyarországon a XIX. sz. 80-as éveiben lett ismeretes a síelés, 1902-ben alakult meg az első magyar síegylet, melynek működési köre akkor csak Budapest környékére szorítkozott.
Muzeális fotó | Múzeumok Éjszakája, A háború utáni Magyarországon a Volkswagen már az ötvenes évektől jelen volt. Sok VW T1 busz mentőautóként is közlekedett, és a magánimportban is sok autó érkezett Magyarországra. A 60-as évek elején a szabályok enyhülésével sokan kaptak külföldi rokonoktól Volkswageneket, és voltak olyanok is akikhez csak hazalátogattak egy "bogárral". Bogarasok.
Muzeális fotó | Múzeumok Éjszakája: [1] [2] [3]
Következő sorozatunknál archívumunk egyik legértékesebb gyűjteményéből választottunk ki néhány fényképet. A felvételeket Kumpf Antal készítette Moson és Magyaróvár, valamint udvari fényképész miután Habsburg Frigyes főherceg és felesége, Izabella von Croÿ-Dülmen főhercegné – aki korábban maga is készített fotókat – mint „udvari” fényképésznek adott megbízásokat 1919-1931 között a fotográfusnak.
Muzeális fotó. Amennyiben elnyertük tetszését, kérjük tekintsék meg néhány korábbi kiállításainkat: [1] [2] [3]
Everling Csaba | fotográfus
+36 30/952 69 47
4 comments-
-
-
-
Blendemanus
Fotósuli, fotóiskola | Fotó oktatás, fotós képzések | Digitális és filmes fotótanfolyam | Profi oktatókkal
A kezdő alkotó fotográfus tanfolyamunk, kezdőknek és újrakezdőknek egyaránt ajánlott. Az alkotó fotográfusi tanfolyamunkon elsajátíthatja a fényképezés első lépéseit, tisztában lesz a rekesz és zársebesség fogalmával, a tükörreflexes gépváz kezelésével és használatával. Megtanítjuk Önnek az alkotó fotográfia alapvető lépéseit elméletben és gyakorlatban egyaránt. Az órákat magas színvonalú szakmai hozzáértéssel és professzionális technikai eszközök alkalmazásával tartjuk, kifejezetten a digitális fényképezés formai szabályainak megfelelően.
Az elméleti és gyakorlati órák kifejezetten a digitális és analóg fotográfia iránt érdeklődő hallgatókat vezeti be a szakma rejtett titkaiba. Fontos számunkra az alkotás iránti elkötelezettség, a fotográfia szeretete és a kreativitás formálása. Nálunk nem csak helyesen exponálni tanul meg, hanem tudatosan fogja elsajátítani a fényképezés csodálatos tudományát, művészetét. Legfőbb célunk, hogy az elméleti órákon és a gyakorlati foglalkozások közben a tanulók minél inkább kedvüket leljék a fotográfiai alkotások létrehozatalában.
Tanítványaink a gyakorlatokon elsajátíthatják a tükörreflexes gépvázak kezelését, a RAW formátum feldolgozását (digitális labor), a kompozíciós szabályokat és a térlátást, az emberábrázolás technikáját, az esti városképek és épületek fényképezését, a rendszervakuk tudatos használatát, a riport és sportfényképezést, a kreatív tájfényképezést, a műtermi modellfotózást, a szabadtéri esküvői képek készítését és a modell fényképezés alapjait. A fotótanfolyam szép, esztétikus felvételek készítésére, e mellett jó hangulatú együttlétekre és baráti kapcsolatok kialakítására nyújt lehetőséget.
Fotósuli – Gép és ész és kész!
2012. június 26. kedd at 12:18
Blendemanus
Fotótanoda | Gyakorlati oktatásokkal
Szeretnéd megtanulni, hogy hogyan lehet profin fotózni digitális fényképezőgépeddel? Ha igen, akkor jelentkezz fotósulinkra, és készíts lélegzet elállító fotókat akár már az első tananyagunk gyakorlati órája után.
Előre bocsátjuk, hogy tanfolyamunk nem profiknak szólnak, hanem azoknak, akik beleuntak abba, hogy nem tudnak saját gyermekükről, vagy családjukról, esetleg egy nyaralásról, kirándulásokról olyan képeket készíteni, melyeket elképzeltek, szeretnének.
Fotósuli – Gép és ész és kész!
2012. július 2. hétfő at 12:12
Blendemanus
Fotóoktatás | Photoshop fotósoknak
Sajátítsd el a legelterjedtebb képszerkesztő eszköz, az Adobe Photoshop használatát a fotós szemszögéből!
Speciális tematikájú képzésünkön a fotográfiai felhasználók számára nyújtunk hasznos, gyakorlati ismereteket a képfeldolgozás, retusálás és képszerkesztés területén. Sokéves fotós és képi utómunka tapasztalattal tálaljuk a szakmai fogásokat. A tippek és trükkök bemutatásával együtt olyan képzésben részesülhetnek tanítványaink, ami egyedülálló a mai oktatási piacon.
Fotósuli – Gép és ész és kész!
2012. július 16. hétfő at 07:37
Blendemanus
Fotózás és képfeldolgozás tanfolyam
Elolvastál már több könyvet, elvégeztél már egy fotótanfolyamot is és mégsem sikerülnek úgy a fotóid, ahogy szeretnéd? A hogyanon túl a miértre is választ keresel? Teszteld le magad, szerintünk itt a helyed!
Mikor kezünkbe veszünk egy mai digitális tükörreflexes fényképezőgépet legtöbbünknek eszébe sem jut, hogy milyen hihetetlen mennyiségű mérnöki tudás és technológiai különlegesség bújik meg a borítás mögött. Azt meg még kevesebben gondoljuk végig, hogy ezek hogyan dolgoznak azért, hogy elkészüljön a kívánt felvétel.
Pedig, ha tökéletesen ki akarunk aknázni egy fotós szituációban rejlő lehetőséget, akkor a blendén és záridőn túl, ha nem is mérnöki mélységben, de ismernünk kell, hogyan is működik a kezünkben lévő technika. Mert a felkínált funkciók és beállítási lehetőségek nem mindig az ideális képet szolgálják, hanem a kényelmet, a filmes korszakból hozott tudás pedig sok esetben elavult, érvényét vesztette.
Ezért jó tudni, hogy adott szituációban mely funkciókat, funkció kombinációkat nem szerencsés használni és melyeket részesítsük előnyben, mert célunk a legjobban kivitelezett expozíció!
Vigyázat, technikai megközelítés! A tanfolyam során nem lesz szó harmadoló pontról és kompozícióról, csak a színekről, a digitális fényképezőgép működésének titkairól, funkcióinak kreatív használatáról és a képfeldolgozásról. Arról viszont minden hókuszpókuszt mellőzve, csak érthetően! Eloszlatunk több közkeletű tévhitet, feltárjuk a funkciók nem dokumentált hátterét és megmutatjuk hogyan lehet éles, a lehető legtöbb részletet és árnyalatot visszaadó expozíciót készíteni.
2013. december 15. vasárnap at 18:38