Royal Enfield Classic | Oldtimer motorok

Royal Enfield Classic | Oldtimer motorok

Royal Enfield Classic | Oldtimer motorok. Retro az a motor, amely többé-kevésbé modern műszaki megoldásokkal operálva idézi vissza a régi kor járművét. A Royal Enfield minden, csak nem retro: ez egy új, de valódi veterán. Egy régi motor, amit most gyártanak.

Royal Enfield Classic - Flyer Poster

Royal Enfield Classic | Oldtimer motorok. Azért azt nem gondolnánk, hogy a Royal Enfield Classic a legrégebb óta gyártott motorkerékpár-típus. A gyárat 1891-ben alapították: bicikliket, robbanómotoros ipari eszközöket (stabilmotor, fűnyíró stb.) és motorkerékpárokat gyártottak. 1966-ban kezdődött az indiai összeszerelés az eredeti angol licensz alapján. Innen származik ez a motorkerékpár: angol ősökből született indiai, amely egyike a legrégebb óta gyártott, még ma is létező motorkerékpár márkáknak.

Royal Enfield Classic 1

Royal Enfield Classic | Oldtimer motorok. A Royal Enfield Classic pont úgy néz ki, mintha az ötvenes évek óta gyártanák változtatás nélkül, de valójában a gyártása 1932-ben kezdődött, és azért korszerűsítettek rajta mindig éppen annyit, hogy mostanra úgy nézzen ki, mintha az ötvenes évek óta gyártanák. Egy ilyen motor mellett nem tud úgy elmenni az ember, hogy ne tisztelje, hiszen teljes mértékben veterán motor, még ha az oldtimer időszámításban új is. A haszonállat mai indiai értelmezését látjuk, amibe azért bőven belefér az élmény is, amibe bele kell érteni a karbantartás jellegű hobbit is, mert ezzel, mint egy veterán motorral, foglalkozni kell. Lelke van.

Royal Enfield Classic: [1] [2] [3]

Everling Csaba | fotográfus
+36 30/952 69 47

2 comments

  1. Blendemanus

    Royal Enfield Classic | Retro motor

    Királyi örökség A XXI. század elejére alig maradt olyan motorkerékpár, amely a nosztalgiára hajlamos motorkedvelőknek készült. De van egy, amely az elmúlt negyven évben alig változott.

    Az igazán klasszikus külsőt már csak az orosz Ural, az ukrán Dnyepr és egy-egy gyártó ideig-óráig tartó lelkesedése alatt gyártott retró stílusú, de modernebb gépek nyújtanak. És most bemutatkozik Magyarországon is a nagy túlélő, a Royal Enfield!

    A gyár a XIX. század közepén alakult Angliában. Eleinte gépalkatrészeket valamint kerekeket gyártottak, és 1893-ban kezdték használni az Enfield nevet. Pár évvel később a Royal Small Arms Companyvel közösen fegyvergyártásba kezdtek, ettől kezdve hívták a céget Royal Enfieldnek. 1899-ben született meg első “motorkerékpárjuk”, az 1,5 LE-s francia Le Dion erőforrással hajtott három- és négykerekű változat. 1931-tôl négyütemű, négyszelepes egyhengeresek dübörögtek az Enfieldekben. Ekkor keresztelték el Bullet névre motorjukat. 1949-ben elkészült a Royal Enfield 500 Twin, amelynek nem sokkal később Indiában is megkezdték a gyártását. Az 50-es évektől az indiai hadsereg volt a gyár legkomolyabb megrendelője, így a gyártás 1961-ben véglegesen átkerült Indiába.1993-ban kezdődött a Bullet 500 típus gyártása, amely azóta is a gyár legsikeresebb modellje.

    2014. április 25. péntek at 09:35

  2. Blendemanus

    Fotóstanfolyamok, Fotósiskola | Digitális és filmes fotósiskola | Számítógépes és kézi laborálás

    Fotóstúdiónk meghirdeti fotósiskoláját. Módszerünk egy teljesen új, gyakorlat orientált, kreatív módszer, ami nem csak megismerést, rálátást, de vizuális szemléletmódot is eredményez a fotózás területén.

    Az oktatás két részre oszlik: az elméleti oktatásra, valamint a gyakorlatra: fotóstúdiónk művészeti sorozatainak fotózásán való részvétellel, esetleg közös projektek kidolgozása, és hallgatók által készített felvételek közös kiértékelésére. Hallgatóink szakmai gyakorlatok keretében eljöhetnek velünk stúdiónk saját projektjeinek fényképezéseire.

    Stúdiónk meggyőződése, hogy a fényképészetet csak gyakorlatban lehet elsajátítani. Ezért egy olyan tematikát alakítottunk ki, ahol a hallgatóval együtt állítjuk össze a tanrendet képességeinek, és érdeklődési körének megfelelően. A szakmai gyakorlatokon olyan helyszíneket látogatunk meg, és olyan témákat fényképezünk, melyeket a hallgatóinkkal együtt választunk ki.

    Tanfolyamunkat ajánljuk kezdőknek, és újrakezdőknek is, akik már tisztában vannak az elméleti alapfogalmakkal, de gyakorlatot szakmai jártasságot szeretnének:
    • Fotóstúdiónknál a fényképezés szinte bármelyik területéről szerezhet tapasztalatokat, és személyes kapcsolatrendszerünk, és professzionális felszerelésünk (melyet szükség esetén használhat) a garancia arra, hogy a gyakorlati óráinkon készült fényképeiben biztos, hogy örömet fog találni.
    • Kiterjedt kapcsolatrendszerünk a garancia arra, hogy olyan helyszíneken(ről) fotózhat, ahova csak engedéllyel szabad belépni, olyan díszleteket használhat, melyek többnyire csak pénzért elérhetőek, valamint ha fotóihoz szükséges bármilyen nemű és korú modellt is biztosítani tudunk. Így magasabb színvonalon készíthet fényképeket, mint amire egy átlagos fotózás esetén lehetősége adódna.
    • Nálunk ne számíts az iskolában megszokott száraz előadásokra. Stúdiónkban kipróbálhatod, megfoghatod az eszközöket, nálunk nem csak az oktató kattint, te is aktívan részt veszel az órákon.
    • Kis létszámú max. 2 fős szakmai gyakorlatok, ami biztosíték arra, hogy az elméletek után minden gyakorlati kérdésére választ kap majd. Bátran szólj közbe, kérdezz vissza, ha valamit nem értesz, türelmesen és baráti hangvételben magyarázzuk el a felmerült kérdést újra meg újra.

    Barangoljon oldalunkon, és ha megtetszik valamelyik téma, fotózási helyszín, speciális díszlet, akkor a legközelebbi fotózáshoz akár csatlakozhat is. Ha egyedi ötlete van csak a felszerelés, vagy a kapcsolat hiányzik, kérjük, telefonáljon, hátha tudunk segíteni, együtt fényképezni.
    Csatlakozzon fotózásainkhoz, és lessen el pár mesterfogást! Jöjjön el Ön is, és tartozzon egy jó csapathoz, tanulja meg másképp látni a körülöttünk lévő világot!

    2014. április 26. szombat at 09:07

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

A következő HTML tag-ek és tulajdonságok használata engedélyezett: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>